Kategorie
Spotkanie klubu - podsumowanie

Spotkanie wyjazdowe PYP w Bedford – podsumowanie

13 września klub PYP pojechał do Bedford na pierwsze w naszej historii spotkanie wyjazdowe. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i przygotowania trwały prawie do ostatniej chwili. Uwieczniliśmy to niecodzienne wydarzenie w relacji fotograficznej.

[div]IMG_0049 IMG_0052[div-end][div style=”clear: both;”][div-end]

Dojechaliśmy szczęśliwie – poniżej ośmiu wspaniałych z PYP gotowych do potyczek słownych.

IMG_0059

Zostaliśmy pięknie powitani w historycznym Domu Polskim w Bedford przez jego dyrektora, a także byłego członka klubu, Andrzeja Gąsienicę. Potem scena była już nasza!

Mistrzyni Toastów Monika Kraska za temat spotkania wybrała: futbolowe szaleństwo. Scena była naszym boiskiem a słowa naszą piłką. Sędzią Głównym, czyli Generalnym Ewaluatorem był Szymon, natomiast sędzią liniowym strzegącym prawidłowej linii gramatycznej była Asia Litwinek. Czerwona kartka, jako słowo, a raczej wyrażenie dnia, wybrane przez Asię w praktyce stosował Kontroler Czasu Dawid Szwalk. Zamiast kolorowych kartek, sprawnie zarządzał zielonym, żółtym i czerwonym światełkiem, aby całość przebiegła według agendy. Dawid, członek naszego klubu z Bedford to jednocześnie inicjator tego spotkania wyjazdowego.

IMG_0079

W pierwszej połowie jak zwykle zrobiło się gorąco za sprawą gorących pytań zadawanych przez gorącego Kubę Plisa.

IMG_0069

Oprócz zaprawionych w tych bojach z krótką piłką PYP-owców, na scenie pojawili się śmiałkowie z publiczności, a jedna z nich, Jola, zdobyła wstążkę najlepszego mówcy gorących pytań – gratulujemy i odwagi, i odpowiedzi!

IMG_0074

Marcin Tołysz zrecenzował całą gorącą sesję, po której szybko przeszliśmy do drugiej połowy i ostatecznej rozgrywki.

IMG_0086

Kasia Chelińska opowiadała w swoim przemówieniu o konieczności znalezienia swojego wewnętrznego głosu, a Adam Micek udzielił ewaluacji tej mowy.

IMG_0088

Grześ Krasnodębski z kolei mówił o wakacjach, których by nie chciał mieć oraz do czego służy Facebook.

IMG_0089

Wyzwanie recenzji tej mowy podjęła pewnie Prezydent klubu, Magda Czarnecka, która za ten wyczyn zdobyła wstążkę najlepszego ewaluatora wieczoru. Publiczność wyróżniła również mowę Grzesia nie tylko gromkimi salwami śmiechu i oklaskami, ale również głosami na najlepszego mówcę.

Dla nas – toastmasterowych wyjadaczy – występ przed nową publicznością i w nowym miejscu w Bedford był nie lada wyzwaniem i przywilejem. Wyjście poza swoją sferę komfortu i przełamywanie barier, to przecież jedne z głównych założeń organizacji Toastmasters. A to, że miło spędzamy czas, mądrzej mówimy i stajemy się mistrzami, to już atut i domena naszego klubu Polish Your Polish!

IMG_0099

Spotkanie jak zwykle kontynuowaliśmy w barze, ale tym razem w Domu Polskim w Bedford. Natomiast, Magda (Prezydent), Monika (była Prezydent) oraz Adam (zwycięzca dwóch ostatnich konkursów klubowych) udali się do Radia Bedford, gdzie udzielili wywiadu o tym, czym jest Toastmasters i co daje im bycie Mistrzem Toastów na co dzień. Do wysłuchania tego nagrania zapraszamy w sobotę, 19 września w godzinach 12.00 – 14.00 na antenie Radia Bedford http://radiobedford.com

IMG_0105

 

Wielkie podziękowania dla Dawida Szwalka i Andrzeja Gąsienicy za zaproszenie i zorganizowanie naszej sesji wyjazdowej – bawiliśmy się u Was w Bedford przednio!

Monika Kraska,
Toastmaster Spotkania w Bedford

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *