Kategorie
Spotkanie klubu - podsumowanie

Sezon Ogórkowy – podsumowanie

Cóż to był za wieczór!

Mirosław Żurek został oficjalnie powitany jako nowy członek Polish Your Polish oraz uroczyście zaprzysiężony czerwona wstążka przez naszą Panią Prezydent Magdę Czarnecką. Gorąco witamy Cię w naszych szeregach oraz z niecierpliwością czekamy na Twoją pierwszą mowę. Mirosław już niebawem dostanie swojego mentora.

Cóż to był za wieczór!
Mirosław Żurek został oficjalnie powitany jako nowy członek Polish Your Polish oraz uroczyście zaprzysiężony czerwona wstążka przez naszą Panią Prezydent Magdę Czarnecką. Gorąco witamy Cię w naszych szeregach oraz z niecierpliwością czekamy na Twoją pierwszą mowę. Mirosław już niebawem dostanie swojego mentora.
Po raz pierwszy w naszym klubie przyjał rolę Jacek Chlund. Jacek był Kontrolerem Czasu i świetnie wyjaśnił do czego podczas naszych spotkań służa lampki i dzwoneczek. Funkcja kontrolera czasu służy temu aby nauczyć się wyrażania myśli w określonym czasie. Natomiast wbrew pozorom do obowiazków Kontrolera Czasu nie należy aby zaczać i skończyć spotkanie na czas. To jest rola Toastmastera.
Gospodarzem spotkania był Marcin Tołysz. Marcin pełnił rolę Mistrza Toastów wieczoru znakomicie. Marcin wybrał temat dnia z wyprzedzeniem dzięki czemu nadał spotkaniu wyjatkowa aurę. Marcin zadał uczestnikom spotkania pytanie Toastmastera, oraz dopytywał mówców o szczegóły przemówień aby móc przygotować odpowiednie wprowadzenie. Dzięki niemu agenda zawierała niezbędne informacje.
Mieliśmy ogromna przyjemność gościć prezydent klubu Speak Out Kathryn Aftyka. Kasia rzetelnie przygotowała gorące pytania i świetnie wyjaśniła ich rolę. Kasia zainspirowała nas swoim doświadczeniem, pewnością siebie i profesjonalizmem. Kasiu bardzo serdecznie zapraszamy Cię do nas ponownie.
Do działania zainspirowała nas Aneta Krawczyk w swojej mowie “Na wyspie zwanej Kiedyś”. Był to jej projekt CC nr 1 czyli tzw. Ice Breaker. Aneta zachwyciła publiczność i wygrała wtążkę najlepszego mówcy. Być może jej mowa niebawem pojawi się na stronie https://www.polishyourpolish.org.uk/filmy/ aby zainspirować innych do aktywności w realizacji marzeń.
Za znakomicie przygotowane mowy dziękujemy mówca zaawansowanym Jakubie Pawłowskiemu „Dzień bez metra” i Grzesiowi Krasnodębskiemu „Wakacje”.
Joanna Litwinek, Monika Kraska, Szymon i Jakub Plis zachwycili nas swoimi ewaluacjami. Jakub ponownie udowodnił że jest prawdziwym lwem scenicznym. Jakub został nagrodzony wstążka na najlepszego mówcę gorących pytań oraz najlepszego ewaluatora. Po raz pierwszy jako gramatyk wystapiła Mariola Gancarz. Mariola pełniła również rolę videografa i wyręczyła Marcina z jego stałej funkcji. Może dlatego spotaknie po raz pierwszy nie zostało w pełni nagrane. Mariola była jedyna osoba, która pełniła tego wieczoru podwójna funcję. Dziękujemy za Twoje zaangażowanie. Video ze spotkania można zobaczyć na stronie toastmaster.video.
Nowa rola Kontrolera Płynności cieszy się popularnością a na tym spotkaniu pełnił ja Piotr Passowicz. Piotr czuwał nad tym abyśmy wyemilinowali ze swojego repertuału językowego jęki namysłu. Efekty pracy Piotra będą widoczne już niedługo.
Spotkania Polish Your Polish cieszą się ogromna popularnością ponieważ regularnie uczestniczy w nich wielu sympatycznych gości. Dzięki tradycyjnej polskiej gościnności Josia Dziekan sprawiła że goście byli ciepło przyjęci i poczuli się jak u siebie.
Wieczór był bardzo wyjatkowy ponieważ wielu członków podjęło się ryzykownych ról, rozwinęło w sobie nowe umiejętności i przy tym świetnie się bawiło. Gratulujemy włożonego wysiłku i zapału do pracy. Sezon Ogórkowy trwa a my w Polish Your Polish nie leniuchujemy!
Z poważaniem,

Generalny Ewaluator,
Katarzyna Chelińska.

 

Wydarzenia

8 września klubowy konkurs Mów Humorystycznych i Goracych Pytań. Zapowiada się wspaniały wieczór pełen goracego humoru. Swój udział w konkursie mów zapowiedzieli: Kuba Plis, Grześ Krasnodębski, Asia Litwinek. Mieszanka wybuchowa!!! Już teraz zapraszamy publiczność by przyszła dopingować swoich faworytów!
Dla chętnych sa do dyspozycji 2 warsztaty:
Goracych Pytań, wtorek 18 sierpnia. Prowadzony przez Elizabeth Toohig – Mistrzynie Okręgu 91 z 2014 roku. Warsztat odbędzie się w Watford i w czasie sesji będzie się można nauczyć: jak zyskać czas na odpowiedz, jak nawiazać kontakt z publicznościa oraz opanować technikę struktury wywpowiedzi. Zachęcamy wszystkie osoby chcace nauczyć się szybkiej riposty na pytanie z kapelusza. Link do wydarzenia: http://www.thelondonspeaker.com/weblog/2015/07/table-topics-workshop-with-champion-elizabeth-toohig.html

Warsztat Mów Humorystycznych, środa 26 sierpnia w Covent Garden – prowadzony przez zawodowego komika i prezentera radiowego Maxa Dickinsa.
Jest to propozycja dla osób startujacych w konkursie, oraz wszystkich chętnych by nauczyć się jak wpleść elementy humoru do swoich wypowiedzi. Za jedyne £10 warto nauczyć się rozmieszać otoczenie, tu jest link do tego wydarzenia:  http://www.thelondonspeaker.com/weblog/2015/08/humour-add-more-tricks-to-your-speaking.html

30 sierpnia, w ostatnia niedziele miesiaca na zielonych polach Ealing Common, od godziny 13 odbedzie się Festiwal Gonca Polskiego. Przy dziwiekach muzyki zespolu Piersi i De Mono, będziemy promowac klub Polish Your Polish. Zachecamy czlonkow i sympatykow do uczstnictwa i dobrej zabawy. Warto slawic dobre imie naszego klubu wśród Polonii. Każdy klubowicz, który aktywnie właczy się akcji zyska punkt CL (ścieżka umiejętności przywódczych z zakresu PR). Zapraszamy do wspólnej zabawy! Będzie to także okazja do premiery naszej nowej ulotki  🙂

13 września – w niedziele, w Domu Polonii w Bedford odbędzie się spotkanie pokazowe PYP. Zapraszmy do udziału członków oraz gości, w szczególności mieszkanców Bedford, Luton i okolic. Bliższe informacje o programie wydarzenia na naszym blogu już wkrótce!

26 września – w sobote, odbędzie się doroczne Roast Party. Przypiekanie odchodzacej pani Prezdyent Moniki Kraski w polskiej restauracji na Hammersmith. Zapraszam do zapisania się u Magdy Czarneckiej president@polishyourpolish.org.uk, by zarezerwować sobie miejsce na liście zaproszonych gości. Czeka nas wieczór pełen śmiechu, miłych wspomnień i podziękowań! Tu jest foto relacja z wydarzenia z przed roku: link do Roast Party Maćka.

Na druga połowę września planujemy Inaugurację Debiutantów. Jest to spotkanie informacyjne dla nowych członków. Omówimy jak działa nasz klub i organizacja Toastamasters International, przybliżymy programy edukacyjne Kompetenty Mówca i Kompetentny Leader oraz zasady działania klubowego mentoringu. Warto wstapić w nasze szeregi i skorzystać z dawki informacji w pigułce!

W najbliższy weekend konkurs mów i ewalucji w Lublinie. Nasi klubowi koledzy Adam Micek i Szymon będą nas reprezentować jako dwa złote wilki reprezentujace resztę polsko-języcznego świata. Chłopakom życzymy powodzenia, czekamy na Was z lampka szampana w Ognisku Polskim by uczcić Was wyczyn! Trzymamy kciuki!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *