Kategorie
Bez kategorii

Nigdy nie otrzymujesz tego czego oczekujesz

Nigdy nie otrzymujesz tego czego oczekujesz, hmmm…

Kto był na ostatnim spotkaniu Polish Your Polish nie tylko mógł się przekonać czy ta teza jest prawdziwa lecz także otrzymać sporą dawkę angielskiego, i nie tylko humoru 😉
Spotkanie było nietypowe, niczym brytyjska pogoda! Po raz pierwszy rola Mistrza Toastów była dzielona przez Marca Lottig, gubernatora naszego klubowego okręgu i Magdę Czarnecką, debiutującą w roli angielsko-języcznej.
Połączenie niemieckiej precyzji i polskiej fantazji umilało słuchaczom czas, choć sedno wieczoru stanowili mówcy.

Lustereczko powiedz przecie… Czego nie wypada robić na pogrzebie

Nasz klubowy kolega Filip Nowaczyński wygłosił inspirującą mowę ‘Lustro’. Talent oratorski Filipa zyskał uznanie publiczności i otrzymał on wyróżnienie najlepszego mówcy wieczoru. Nagroda tym cenniejsza, iż to przełamywacz lodów – pierwsza przygotowana mowa Filipa i na dodatek projekt zrealizowany po angielsku. Brawo Filip, i czekamy na kolejne ambitne przedsięwzięcia! Ewaluatorka mowy Filipa Kathleen Brady, zdobyła wyróżnienie dla najlepszego ewalutora wieczoru. Duet pierwsza klasa!
Pani Prezydent Monika Kraska zrealizowała szósty projekt p.t. ‘Głos mamy’, w którym zaprezentowała zróżnicowane użycie słownictwa. Gratulujemy Monice zaawansowania i czekamy na kolejne świetne wystąpienia.
Mowa Andrew Stead z klubu Berkely Square Speakers była kwintesencją opisów przy użyciu przymiotników, którymi Andrew ‘namalował’ co tak na prawdę liczy się w życiu. Ewaluacji mowy Andrew dokonał Grzegorz Kransodębski, cieszymy się że mamy wśród nas tak wszechstronnych członków!
Pękaliśmy ze śmiechu, kiedy Annebelle Carmichael, finalistka mów humorystycznych naszej dywizji, udzielała rad i wskazówek co należy a czego trzeba się wystrzegać w czasie ceremonii pogrzebowych… Ewaluatorem mowy był Maciek Wroński, który stanął na wysokości wysoko zawieszonej poprzeczki, tego nagrodzonego laurami wyzwania.

Liczy się każdy głos

Założycielka klubu Polish Your Polish, Gosia Górna brylowała jako Mistrz Gorących Pytań. Świetne wyczucie roli a także bystre oko Gosi wywołało do odpowiedzi nawet fotografa wieczoru Szymona. Efekt jego talentu można obejrzeć poniżej. Ponad to Szymon emanował ze sceny witając naszych miłych gości.
Wstążka dla najlepszego mówcy Gorących Pytań powędrowała do David Salamons.
Ewaluator Gorących Pytań Lina Bherens jak i Generalny Ewaluator wieczoru Julia Kettlewell przekazały cenne wskazówki i informacje zwrotne dla śmiałków wystąpień.
By władać jeszcze lepiej językiem angielskim wzięliśmy sobie do serca słowa Gramtayka Marcela Admiraal na temat użycia przedimków ‘the & a’.
Marcin Tołysz sprawował funkcję kontrolera czasu, a Kuba Plis liczył cenne głosy publiczności.

Toastmasters – sąsiedzka wzajemność

Organizacja Toastmasters liczy sobie 90 lat, a jej członków choć rozsiani są po całym świecie łączy jedno: pasja rozwoju osobistego.
Nasze spotkanie było przykładem fantastycznej współpracy członków z londyńskich anglojęzycznych klubów (Berkeley Square Speakers, Grosvenor Square Speakers i Imperial Colleage Speakers). Daliśmy świadectwo, że Toastmasters to organizacja międzynarodowa, a jej członkowie wspierają się na drodze ku doskonałości przemówień publicznych i ścieżce rozwoju umiejętności przywódczych.

Polska jest… – co dalej?
Kolejne spotkanie Polish Your Polish już we wtorek, a biało-czerwony sztandar piękna naszego języka będzie dzielnie dzierżyć w ręku Ania Zielonka jako Mistrz Toastów. Temat spotkania ‘Polska jest fajna’. Przyłącz się do nas i Ty!

Zapraszam
Magda Czarnecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *